Wyzwania technologiczne XXI wieku

W wieku pełnym technologii rozwijających się w tempie niespotykanym dotąd w dziejach, młode pokolenie w sposób nieporównywalny z poprzednimi zmuszone jest stawić czoła nowym technikom niemal na każdym kroku. Stale wzrastająca liczba rzeczy codziennego użytku, które ulegają robotyzacji, informatyzacji czy miniaturyzacji jest niejako znakiem naszych czasów.

Zatem przed dziećmi, które są świadkami tak daleko postępujących zmian technologicznych, otwierają się nowe możliwości poszerzania swoich horyzontów w dziedzinach, które jeszcze wiek temu były odległą fantastyką. Bo kto wtedy na poważnie myślał o… robotach?

Planeta Robotów to zgrany zespół młodych pasjonatów robotyki, którzy poprzez innowacyjną, nieopartą na schematach naukę, kształtują w młodych umysłach kreatywność i zdolność do wychodzenia poza powszechnie stosowane w szkołach ramy myślowe. Na zajęciach związanych z konstruowaniem robotów na bazie klocków LEGO®, stosowane jest indywidualne podejście wobec dzieci, dzięki czemu warsztaty charakteryzują się oryginalnością i… niepowtarzalnością! Obejmują one programowanie, budowanie oraz drużynową rywalizację, przez co dzieci aktywnie i ochoczo spędzają na nich czas poszerzając swoje horyzonty.

Zajęcia prowadzone są dla uczniów w dwóch grupach wiekowych – od 6 do 8 oraz od 9 do 13 lat. Dzieciaki pracują w rówieśniczych parach wymieniając się pomysłami, wspólnie dążą do zbudowania takiego robota, który zdolny będzie wykonywać określone funkcje. Opiekę nad pociechami roztaczają instruktorzy – osoby młode, które poza faktem studiowania kierunków ścisłych, interesują się zagadnieniami z dziedziny fizyki, matematyki czy informatyki.

Planeta Robotów zdobywa wciąż coraz większą rzeszę sympatyków. Wiąże się to z prowadzoną otwartą formułą zajęć, brakiem ściśle narzuconych ram ich prowadzenia, a także profesjonalnym podejściem instruktorów do pociech pozostawionych pod ich opieką.

Planeta Robotów, poza warsztatami, organizuje także półkolonie zorientowane wokół tematu robotyki, informatyki i nowych technologii, a także organizuje bezpłatne pokazy dla szkół.  Jeżeli miałoby się określić działalność Planety Robotów w jednym zdaniu, należałoby powiedzieć, że dążą oni do rozwoju młodych umysłów związanym z praktycznym i samodzielnym wykorzystaniem drzemiącej w ich potencjale kreatywności.

KONTAKT
Strona: www.planetarobotow.pl
Adres e-mail: planeta@robotow.pl
Telefon: 731 471 482
Adres: ul. Batorego 39 (Mokotów)